Тичане

Килиан Жорнет заема титла в Световната серия Golden Trail

Килиан Жорнет - шесткратен златен медалист в шампионати по ски алпинизъм - току-що спечели световната серия Golden Golden Trail.

най-добрите дамски обувки за катерене

Килиан Джорнет, алпинист и ски алпинист от Испания, току-що завърши на първо място в непалския етап на серията Golden Trail, за да вземе цялостното заглавие.

Серията Golden Trail, спонсорирана от Salomon, се състои от шест интензивни маратонски писти по целия свят. Серията включва маратон Mont Blanc, Run Dolomyths и Pikes Peak Marathon. Бегачите трябва да участват в най-малко три от състезанията, за да се класират на финала.

Финалът на серията беше маратонът Annapurna Trail, с над 12 000 фута надморска височина. Килиан Жорнет избяга изморителното 42-километрово състезание за 4 часа, 46 минути, 5 секунди. От шестте състезания, водещи до маратона на Анапурна, Жорнет спечели три от тях.

Победите му бяха на Zegama в Испания, Pikes Peak Marathon в САЩ и Sierre Zinal в Швейцария. Времето на финала на Йорнет от 2 часа, 25 минути, 35 секунди на Сиер-Зинал постави нов рекорд на курса (това е и неговата седма победа в състезанието).

Джорнет публикува за своята победа в Instagram, благодаря на всички организатори на състезанието.